O nás>Aktuality>Spínacie hodiny so širokou škálou využitia

Spínacie hodiny so širokou škálou využitia

Spínacie hodiny slúžia na ovládanie rôznych zariadení v závislosti na reálnom čase, teda môžu byť využité takmer kdekoľvek.Spínanie je možné nastaviť v dennom, týždennom aj v ročnom režime, a nechýba ani prázdninový režim.

Hodiny môžete využiť napríklad k pravidelnému spínaniu verejného osvetlenia, na osvetlenie billboardov a iných reklám, spínanie podsvietenia vitrín a výkladov, osvetlenie hál alebo na spínanie školských zvončekov či kostolných zvonov. Okrem tohoto využitia, môžete hodiny zapojiť aj v domácnosti a to pri spínaní záhradného osvetlenia, zavlažovaní Vašich trávnikov alebo k odvetrávaniu. Skrátka by sa dalo povedať, že sú vhodné tam, kde je treba spínať na základe času.

Pridanou hodnotou je náhodný režim v prípade dovolenky, cyklický režim v prípade pravidelného spínania alebo pulzný režim. Materiál kontaktu AgSnO (16A) dovoľuje spínať nielen klasické odporové záťaže (AC1), ale aj motory (AC3) a to do hodnoty 3A bez použitia stýkačov

TIPY, ako ďalej využiť spínacie hodiny:

  • Spojením hodín, stmievača DIM-2-1h a žiarovky možno simulovať východ a západ slnka v reálnom čase (hlavne využitie pre chovateľa).
  • Vďaka nastaveniu GPS súradníc, spínacie hodiny (SHT-4) plne nahrádzajú súmrakové spínače a eliminujú montáž svetelných senzorov.
  • V kombinácii s bezdrôtovým spínacím prvkom RFSA-61B alebo RFSA-61M možno podmieňovať vzdialené ovládanie kľúčenkou (závory, brány ...) len v určitú dobu.
 
e-shopRýchly nákup priamo od výrobcu
ELKO EP Slovakia, s.r.o., Fraňa Mojtu 18, 949 01 Nitra